Alem FM Satıldı! | Radyoalemi.com ...:::... Radyo Platformu
Ana Sayfa
Ana Sayfa >> Alem FM Satıldı!20.07.2013 11:00

Alem FM Satıldı!

Alem FM Satıldı!


Alem FM`i Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı satın aldı.


Bu haber 2432 kez okundu.

TMSF`nin el koyduğu Çukurova Grubu`nda taşlar yerine oturuyor. Fon yönetimi Show TV`den el konulan varlıklar arasında dikkat çeken iki markayı daha sattı.

ÜÇ ORTAK 60 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Kulislerde dolaşan çok sayıda alıcıya karşın Akşam, SKY Türk, Alem FM ve Alem dergisinin yeni sahibi 3. havaalanı ihalesini alan üç ortak yani Kolin-Limak-Cengiz ortaklığı oldu. Satışın fiyatı ise 60 milyon dolar olarak belirlendi. Cengiz İnşaat`ın patronu Mehmet Cengiz`in diğer ortaklarına teklif götürmesi ve teklifin kabül edilmesi üzerine TMSF ile girişilen pazarlık sonuç verdi. Cengiz İnşaat`ın patronu Mehmet Cengiz söz konusu kurumları 60 milyon dolara üç eşit ortak olarak satın aldıklarını açıklarken ortkalığın ve ödemenin eşit olacağı bildirildi. TMSF ile yapılan anlaşmayla Türk basınında gazete, televizyon, radyo ve dergisiyle yeni bir medya grubu daha ortaya çıkmış oldu.

DİĞER ORTAKLARA MEHMET CENGİZ TEKLİF GÖTÜRDÜ

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, hürriyet.com.tr`ye yaptığı açıklamada, Limak olarak zaten uzun süredir medyaya girmek istediklerini, Mehmet Cengiz`den kendilerine böyle bir teklif gelince olumlu yaklaştıklarını anlattı. Özdemir, tek başına gazetenin ya da bir haber kanalının çok bir şey ifade etmediğini ancak bir gazete bir haber kanalı olunca daha anlamlı olacağını düşünerek, Akşam, Sky ve yine Türkiye`nin en değerli radyolarından olan Alem FM ile Alem Dergisi`ni almakta tereddüt etmediklerini söyledi.

"VALLA 60 MİLYON DOLAR BANA PAHALI GELİYOR"

Türkiye`nin en değerli gazete markalarından sayılan Akşam, Alem FM ve SKY için biçilen 60 milyon doların, çok düşük bir rakam olduğu iddialarına ise Nihat Özdemir, "Valla bana çok pahalı geliyor" karşılığını verdi.

Girdikleri her sektörde iyi bir yere gelme hedefiyle hareket ettiklerini belirten Özdemir, medya sektöründe de bu yayınları en iyi yere getirmeye çalışacaklarını ifade etti. "Medyada dostlarımız, arkadaşlarımız var. Görsel ve işitsel olarak medyaya yakınız. Şimdi daha da yakınlaştık. İnşallah başarılı oluruz" dedi.

PEKİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?

TMSF ile Üçlü ortaklık arasında varılan anlaşmayla Akşam ve SKY Türk 360`ın satışı gerçekleşse de esas bundan sonrası merak konusu. TMSF`nin satış öncesi yaptığı görevlendirmeler eleştirilere neden olmuştu. Mehmet Ocaktan Akşam`ın başına yayın yönetmeni olarak atanırken Cengiz Özdemir ise hem Medya Grup Başkanı hem de Sky Türk`ün yayın yönetmeni ünvanını almıştı. Tartışmalı uygulamaları ile dikkat çeken Özdemir Akşam`da köşe yazmaktan da geri durmamıştı.

Grubun yeni patronajı Akşam`dan gönderilen çok sayıda yazar ve muhabirin yanısıra SKY Türk`te yayından kaldırılan programlar konusunda yeni bir karar alacak mı merak ediliyor. Gönderilen bazı yazarların geri dönme ihtimali kadar Medya Grup Başkanı koltuğunda oturan Cengiz Özdemir`in akıbeti de kulislerde en çok merak edilen konular arasında...Etiketler: TMSF - akşam - skytürk - mehmet cengiz - cengiz inşaat - alem fm - alem fm 89.2 - limak-kolin

Diğer RADYO haberleri

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir
http://www.radyoalemi.com/
*Her hakkı saklıdır. İzinsiz gösterilemez, çoğaltılamaz..
haberyazilimi.com - www.radyoalemi.net